Israël heeft de oorlog in Gaza wederom op vernietigende wijze hervat met een reeks zware bombardementen. Er zijn meer dan 400 doden gevallen, waaronder minstens tachtig kinderen. Het zijn de heftigste bombardementen sinds de overeenkomst voor een staakt-het-vuren werd gesloten op 19 januari. Gaza wordt hiermee opnieuw onderworpen aan onvoorstelbaar leed.
De luchtaanvallen begonnen rond 02.00 uur vannacht. De aanvallen gebeurden precies twee maanden na de ondertekening van de overeenkomst voor de gijzelings- en wapenstilstand. Israël zegt dat de bombardementen bedoeld waren om Hamas onder druk te zetten om de laatste Israëlische gijzelaars vrij te laten.
In plaats van het voortzetten van onderhandelingen koos Israël opnieuw voor oorlogsgeweld. Deze nieuwe aanval is een doodvonnis voor de inwoners van Gaza. Ze worden gebombardeerd in hun tenten, hebben geen toegang tot elektriciteit, hulp en voeding.
Meer dan 17.800 kinderen zijn vermoord sinds het uitbreken van de oorlog. Duizenden kinderen worden nog vermist. De fysieke en mentale gevolgen zijn niet te overzien.
Verwoestend
De bombardementen en de totale blokkade van hulpverlening vallen ook nog eens samen met de Ramadan, waardoor gezinnen in angst en paniek leven. Er is geen enkele hulp of ondersteuning.
Internationale actie is nú nodig. Kinderen in Gaza hebben geen toekomst met deze blokkade van hulp, die al langer dan twee weken duurt, en de verwoestende Israelische luchtaanvallen op Gaza. Dit kan en moet gestopt worden door de internationale gemeenschap.
De enige oplossing is een onmiddelijk staakt-het-vuren en het opheffen van restricties op humanitaire hulp, en naleving van het internationaal recht. Alles minder dan dat, zal catastrofaal blijken voor kinderen.